نخستین هفته‌نامه تخصصی حمل و نقل

HAMLONAGHL WEEKLY

TWEEKLY.IR

امروز: ۱۴۰۱ جمعه ۲۸ مرداد | Friday 19 Aug 2022 | اِجُّمعَة ٢١ محرم ١٤٤٤
پربیننده‌ترین:
تبلیغات
تین نیوز
کیوسک
شماره: 299 | ۱۴۰۰ دوشنبه ۱۰ خرداد
کد خبر: ۲۴۳۴۲

مروری بر اخبار صنعت هوایی در هفته‌ای که گذشت

بازگشت هواپیمای ایرباس A۳۲۱ هواپیمایی کیش به ناوگان عملیاتی شرکت
هواپیمای ایرباس A۳۲۱ شرکت هواپیمایی کیش پس از انجام موفقیت‌آمیز تست فلایت خود، به ناوگان عملیاتی کیش‌ایر پیوست.به گزارش «حمل‌ونقل» و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل هواپیمایی کیش، هواپیمای ایرباس مدرن A۳۲۱ این شرکت با رجیستر EP-LCT پس از یکسال دوری از برنامه پروازی و با زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی و مقتدرانه معاونت مهندسی و تعمیرات و تکنسین‌های متخصص این شرکت به ناوگان عملیاتی هواپیمایی کیش بازگشت. بازگشت این هواپیما در راستای بهسازی، توسعه ناوگان و افزایش ظرفیت عملیاتی کیش‌ایر صورت پذیرفته و به‌زودی سایر هواپیماهای تحت چک این شرکت نیز در سریع‌ترین زمان ممکن به ناوگان عملیاتی هواپیمایی کیش افزوده خواهند شد. ناوگان هواپیماهای ایرباس A۳۲۱ هواپیمایی کیش به‌عنوان یکی از جوان‌ترین و مدرن‌ترین هواپیماهای کشور محسوب می‌شود. لازم به ذکر است هم‌زمان مجوز انجام تعمیرات خط پرواز ناوگان A۳۲۱ نیز برای اولین بار از سازمان هواپیمایی کشوری دریافت شد.

 


ازسرگیری پروازهای پاریس-‌مسکو هواپیمایی فرانسه
یک منبع آگاه در هواپیمایی فرانسه از صدور مجوز برای پروازهای پاریس–‌مسکو این هواپیمایی جهت عبور از آسمان بلاروس به مقصد مسکو خبر داد. بر اساس این گزارش، این منبع آگاه که نخواست نام او فاش شود اعلام کرد که مجوز عبور از آسمان بلاروس و پرواز به سمت مسکو آخر این هفته صادر شده است. لازم به ذکر است که شرکت هواپیمایی فرانسه در پی معرفی نکردن مسیر جایگزین آسمان بلاروس از سوی مسکو برای ورود به قلمرو هوایی روسیه، روز چهارشنبه هفته گذشته اقدام به لغو یک پرواز خود به مقصد مسکو کرد. سخنگوی هواپیمایی فرانسه در این خصوص گفت که پرواز شماره ۱۱۵۴ هواپیمایی اِیر فرانس، بنا به دلایل عملیاتی مرتبط با عبور از آسمان بلاروس، خواستار معرفی مسیر جایگزین از سوی مقامات روسیه شد تا از این طریق بتواند وارد آسمان روسیه شود.

 


لغو پرواز پاریس به مسکو تا اطلاع ثانوی
سخنگوی هواپیمایی فرانسه از لغو یک پرواز پاریس به مسکو به دلیل مشکلات عملیاتی پرواز در ارتباط با استفاده از آسمان بلاروس خبر داد. هواپیمایی فرانسه (ایر‌فرانس) از لغو یک پرواز خود به مسکو خبر داد. بر اساس این گزارش، این شرکت هواپیمایی در پی معرفی نکردن مسیر جایگزین آسمان بلاروس از سوی مسکو برای ورود به قلمرو هوایی روسیه، اقدام به لغو یک پرواز خود به مقصد مسکو کرده است. سخنگوی هواپیمایی فرانسه در این خصوص گفت که پرواز شماره ۱۱۵۴ هواپیمایی اِیرفرانس، بنا به دلایل عملیاتی مرتبط با عبور از آسمان بلاروس، خواستار معرفی مسیر جایگزین از سوی مقامات روسیه شد تا از این طریق بتواند وارد آسمان روسیه شود.
به گفته او، با توجه به معرفی نشدن مسیر جایگزین از سوی روسیه، پروازها به مسکو لغو شده‌اند و مسافرین می‌توانند اقدام به تغییر تاریخ پرواز و یا پس گرفتن هزینه بلیت خود کنند. 

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
عنوان صفحه‌ها
نظرسنجی