نخستین هفته‌نامه تخصصی حمل و نقل

HAMLONAGHL WEEKLY

TWEEKLY.IR

امروز: ۱۴۰۰ شنبه ۲۸ فروردين | Saturday 17 Apr 2021 | اِسَّبِت ٥ رمضان ١٤٤٢
پربیننده‌ترین:
تبلیغات
پروازنما تین نیوز
کیوسک
شماره: 294 | ۱۴۰۰ دوشنبه ۱۶ فروردين
کد خبر: ۲۴۱۲۲

مروری بر اخبار صنعت هوایی در هفته‌ای که گذشت

ثبت ۲۲۵ مورد شکایت از ایرلاین‌ها در اسفندماه ۹۹
جدول پایش و میزان شکایات مسافران از عملکرد شرکت‌های هواپیمایی داخلی و شرکت‌های خدمات مسافرت هوایی در سامانه حقوق مسافر سازمان هواپیمایی کشوری در اسفند ۱۳۹۹ منتشر شد. بر اساس اعلام سازمان هواپیمایی کشوری در اسفندماه جاری درمجموع ۲۶۵ شکایت از شرکت‌های هواپیمایی و شرکت‌های خدمات مسافرت هوایی به سازمان هواپیمایی کشوری ارسال شده که به ۹۵ درصد آنها پاسخ داده شده است که بیشترین شکایات مطرح‌شده مربوط به تأخیر پرواز و تغییر ساعت پروازهاست. این گزارش نشان می‌دهد که سهم شرکت‌های هواپیمایی از شکایات واصله ۲۲۵ مورد و شرکت‌های خدمات مسافرت هوایی ۴۰ مورد گزارش شده است. مسافران گرامی می‌توانند انتقادات، پیشنهاد‌ها و شکایات خود را از طریق بخش سامانه حقوق مسافر در پرتال سازمان هواپیمایی کشوری به آدرس cao.ir مطرح و پیگیری کنند.

 


۲۷ فروردین، انجام پرواز لوفتهانزا از فرودگاه امام‌(ره)
سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: پروازهای هواپیمایی لوفتهانزا بعد از ۱۵ ماه توقف، روز جمعه ۲۷ فروردین‌ماه از فرودگاه امام خمینی (ره) از سرگرفته می‌شود. هواپیمایی لوفتهانزا در پی شیوع ویروس کرونا پروازهای خود به ایران را از دی‌ماه سال ۹۸ متوقف کرد، در این ۱۵ ماه نیز بیش از سه بار نسبت به ازسرگیری پروازها اعلام آمادگی کرد اما در پی آنچه ناامنی آسمان ایران یا شیوع ویروس کرونا اعلام می‌کرد، وعده خود را عملی نکرد. در این زمینه محمدحسن ذیبخش، سخنگوی سازمان هواپیمایی به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: بازگشت هواپیمایی لوفتهانزا به آسمان ایران قطعی است و روز جمعه ۱۶ آوریل (۲۷ فروردین) نخستین پرواز این شرکت هواپیمایی از فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد آلمان انجام خواهد شد. به گفته او، پروازهای لوفتهانزا با سه پرواز از مبدأ فرانکفورت به تهران با درخواست این شرکت هواپیمایی از سر گرفته خواهد شد که در تاریخ‌های ۱۶ آوریل (۲۷ فروردین)، چهارم و هفتم ماه می (به ترتیب سه‌شنبه ۱۴ و جمعه ۱۷ اردیبهشت‌ماه) است و بنا بر رشد تقاضا برای پروازها، احتمال افزایش پروازها از اول ماه ژوئن (سه‌شنبه، اول خردادماه) پیش‌بینی می‌شود.

 


مسافران ایرانی مقیم کانادا از مسافران اصلی پروازهای لوفتهانزا هستند که از طریق شهر فرانکفورت با هواپیمایی لوفتهانزا به تهران سفر می‌کنند.

 

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
عنوان صفحه‌ها
نظرسنجی