نخستین هفته‌نامه تخصصی حمل و نقل

HAMLONAGHL WEEKLY

TWEEKLY.IR

امروز: ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۶ تير | Monday 6 Jul 2020 | اِلأِثنين ١٥ ذو القعده ١٤٤١
پربیننده‌ترین:
تبلیغات
پروازنما تین نیوز
کیوسک
شماره: 198 | ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۵ بهمن
کد خبر: ۲۰۲۸۲
مهران قربانی در سفر استانی به شیراز تشریح کرد:

استفاده هوشمندانه از شرکت‌های هوشمند

معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور در نخستین سفر استانی خود به استان فارس از نزدیک از اقدامات انجام‌شده در سازمان حمل‌ونقل جاده‌ای این استان بازدید کرد.


مدیر روابط‌عمومی سازمان حمل‌ونقل جاده‌ای استان فارس با اشاره به این مطلب که مهران قربانی در آغاز ورود، با هدف بازدید از نحوه آموزش به رانندگان جاده‌ای در دو بخش کالا و مسافر با حضور در آموزشگاه فنی و حرفه‌ای ایمان به بررسی مشکلات و ظرفیت‌های آموزشی موجود و تأکید بر اهمیت روند آموزش پرداخت‌، تصریح کرد: «معاون حمل‌ونقل جاده‌ای سازمان راهداری کشور با حضور در پایانه مسافربری شهید کاراندیش این استان به بررسی مطالبات و مشکلات حوزه شرکت‌های مسافربری پرداخته و از نحوه ارائه خدمات به مسافران بازدید کرد. در ادامه این سفر قربانی در جمع انجمن‌های صنفی کالا و مسافر حضور یافته و به بحث و تبادل‌نظر با فعالان این حوزه پرداخت.»


معاون حمل‌ونقل جاده‌ای سازمان راهداری کشور با حضور در جمع اعضای انجمن‌های صنفی کالا و مسافر فارس، گفت: «باید عوامل و عناصر فرآیند حمل‌ونقل را با صداقت و شفافیت برنامه‌ریزی کرد.»


مهران قربانی در نشست مدیران انجمن‌های شرکت‌ها و رانندگان استان فارس به این نکته اشاره داشت که منافع ملی در اولویت برنامه‌های من قرار دارد. منافع وزارت راه‌وشهرسازی، به‌ویژه حمل‌ونقل جاده‌ای در راستای منافع ملی قرار دارد و برنامه‌ریزی‌ها نیز در این زمینه انجام می‌شود.
در این سفر، معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور با تأکید بر استفاده از تجربه دیگران، بیان داشت: «قوانین و تصمیمات بر اساس مقتضیات زمان گرفته شده و ممکن است امروز نارضایتی‌هایی نسبت به آن وجود داشته باشد و این یک موضوع طبیعی است و با طی مراحل رشد، هر برنامه نیازمند تغییراتی است.»


او در بخش دیگری از سخنان خود به این موضوع اشاره داشت که باید ایده‌ها را با افراد باتجربه به مشورت بگذاریم تا به یک سیاست جدید برسیم. در وضعیت کنونی فرصت‌ها و چالش‌هایی وجود دارد که باید با همکاری کل خانواده حمل‌ونقل به یک معماری صحیح برسد. 
در این سفر، معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور تأکید کرد: «باید از فناوری منطبق با ریشه‌های اجتماعی را استفاده کرد و ممکن است فناوری پیشرفته مناسب جامعه کنونی ما نباشد. در صورت عدم توجه به برخی از مشکلات شرکت‌های هوشمند و نیز عدم مدیریت صحیح دچار چالش‌های بزرگی می‌شویم. نمی‌توان به جنگ تکنولوژی رفت، اما با استفاده از ظرفیت‌ها می‌توان به یک تعادل منطقی در این بخش رسید.»


او در این سفر دو روزه با تأکید بر فعالیت فراجناحی و پرهیز از سیاسی‌کاری و ذی‌نفع بودن، خواستار ایجاد شفافیت و صداقت در کار و به‌کارگیری عوامل و عناصر فرآیند حمل‌ونقل در سایه صداقت و شفافیت و برنامه‌ریزی کامل تا پیشبرد تمامی اهداف در این بخش شد. 
قربانی با بیان اینکه هر برنامه‌ای مانند داروها عوارض جانبی نیز دارد، گفت که تن-کیلومتر کار بزرگی بود که انجام شد؛ همچنین بحث سیمان نیز به‌زودی در کل کشور حل می‌شود.


معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور با اشاره به لزوم بازدید و ایجاد ارتباط با استان‌ها، به این نکته نیز اشاره کرد که در نقطه ویژه‌ای از شرایط اجتماعی و اقتصادی هستیم، به خاطر منافع ملی و مردمی باید گذشت و همراهی ملی بیشتری باشد و نباید انتظار تغییرات و بهبودهای آن‌چنانی داشت. سعی می‌شود تا در کوتاه‌مدت ابعاد مختلف موضوع را بسنجیم و مناسب‌ترین راهکار ارائه شود تا به بهره‌برداری حداکثری در حوزه حمل‌ونقل جاده‌ای برسیم. تن-کیلومتر زوایای مختلفی دارد و در صورت رشد متغیرهای اقتصادی، قیمت حمل‌ونقل نیز افزایش پیدا می‌کند.


مهران قربانی در این سفر تأکید داشت که کمیته‌های راهبردی در روزهای آینده تعیین می‌شود و برای مشکلات لاستیک و بیمه‌های تکمیلی تأمین اجتماعی نیز به‌زودی تصمیم‌گیری خواهد شد و تصمیمات بیمه متناسب با تصمیمات مجلس اتخاذ و به اطلاع می‌رسد.


اعضای شرکت‌کننده می‌توانند انتقادات و پیشنهاد‌های خود را بیان کنند
در جریان این برنامه، علیرضا سیاهپور؛ مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان فارس نیز با اشاره به این نکته که اعضای شرکت‌کننده می‌توانند انتقادات و پیشنهاد‌های خود را بیان کنند، افزود: «۲۴۳ شرکت فعال، ۲ شرکت بین‌المللی، یک کانون انجمن رانندگان، یک کانون انجمن شرکت‌ها، ۱۴ انجمن شرکت‌های حمل‌ونقل و ۱۸ انجمن رانندگان با ۵۶‌هزار راننده حمل کالا و ۶ هزار راننده مسافربری در فارس فعال هستند.»


او با اشاره به تنوع کالایی در فارس بیان کرد: «با توجه به سوءاستفاده دشمنان از نگرانی‌ها و اعتراضات رانندگان در چند ماه اخیر، با هوشیاری رانندگان و شرکت‌ها این معضل در فارس برطرف شد.»
سیاهپور با اشاره به ظرفیت‌ها و آمارهای حمل‌ونقل زمینی، اظهار کرد: «برخی از اعضای انجمن‌ها در هیئت‌مدیره کشوری فعال هستند و به‌ویژه در بحث الکترونیکی‌شدن بارنامه‌ها نقش مؤثری داشتند. در بحث تن-کیلومتر در ۲۶ آذر تمامی موارد آماده شد. ما منتظر هماهنگی دیگر استان‌ها بودیم و هم‌زمان با دیگر استان‌ها قیمت‌ها بارگذاری شد.»


او با اشاره به کاهش دغدغه‌ها و نگرانی‌ها در مورد تن-کیلومتر، گفت: «رانندگان و شرکت‌ها از برخی از حقوق خود کوتاه آمدند و بحث تن-کیلومتر به نتیجه رسید و درحال‌حاضر در جابه‌جایی سیمان به‌دلیل وجود ۹ کارخانه سیمان در فارس، رقابت ایجاد شده و در حق رانندگان اجحاف می‌شود، اما سازمان راهداری با جدیت در حال پیگیری تعادل قیمت جابه‌جایی سیمان است. 


۱۱۷ شرکت مسافربری در فارس فعال هستند که مشکلات آنان در جلسه بررسی شد.» مدیر روابط‌عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان فارس در تشریح دومین روز از سفر مهران قربانی به این استان، گفت: «در دومین روز از سفر معاون حمل‌ونقل جاده‌ای سازمان راهداری کشور از پایانه بار شیراز، روند صدور بارنامه در پالایشگاه پتروشیمی مرودشت، شهرک حمل‌ونقل مرودشت و مرکز معاینه فنی ماشین‌آلات سبک و سنگین بازدید شد.»
مهران قربانی، به‌منظور بررسی روند حمل‌ونقل در این استان به همراه علیرضا سیاهپور، مدیرکل اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان فارس در پایانه بار شیراز حضور پیدا کرده و از روند صدور بارنامه در شرکت‌های حمل‌ونقل مستقر در پایانه بازدید کرد.


معاون حمل‌ونقل جاده‌ای سازمان راهداری کشور در ادامه سفر دو روزه خود به استان فارس، با حضور در جمع رانندگان کامیون به بررسی دغدغه و مطالبات آنان در خصوص وضعیت صدور بارنامه، تأمین لاستیک و نمود شاخص تن بر کیلومتر پرداخت و با حضور در پالایشگاه پتروشیمی مرودشت به بررسی نحوه صدور بارنامه در این مجتمع صنعتی پرداخت.
 قربانی در ادامه دومین روز از سفر خود به استان فارس از شهرک حمل‌ونقل مرودشت نیز بازدید کرد. او با هدف بررسی اقدامات صورت گرفته و ظرفیت‌های موجود در این شهرک حضور یافت.


عضو هیئت عامل سازمان راهداری کشور از مرکز معاینه فنی ماشین‌آلات سبک و سنگین زرقان نیز بازدید کرده و در پایان سفر خود به استان فارس به‌منظور بررسی روند حمل‌ونقل در این استان در نهمین سمینار بین‌المللی سوانح و حوادث ترافیکی حضور پیدا کرد.
معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور، در این جلسه به لزوم تغییر عادت‌ها برای کاهش آمار تصادف و تلفات پرداخت و گفت: «سوانح یک بیماری سیستماتیک هستند و نیاز به کار گروهی برای درمان در آن به‌شدت احساس می‌شود. قطعاً پیش از تشخیص بیماری درمان ممکن نخواهد شد. اما پرداختن به درمان نیز مستلزم پرداخت هزینه است.


 در این مسیر تشکیل ستاد یا مرکزی با عنوان راهبر برای انسجام‌بخشی به اجرای برنامه‌ها و رسیدن به اهداف که کاستن از سوانح رانندگی و تلفات جانی است ضروری به نظر می‌رسد. در این سفر رانندگان استان فارس به پاس اولین حضور قربانی، عضو هیئت عامل و معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای کشور، لوح تقدیری به او اهدا کردند.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
عنوان صفحه‌ها
نظرسنجی