نخستین هفته‌نامه تخصصی حمل و نقل

HAMLONAGHL WEEKLY

TWEEKLY.IR

امروز: ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۶ تير | Monday 6 Jul 2020 | اِلأِثنين ١٥ ذو القعده ١٤٤١
پربیننده‌ترین:
تبلیغات
پروازنما تین نیوز
کیوسک
شماره: 185 | ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۴ آبان
کد خبر: ۱۹۵۲۲

از وزیر جدید می‌خواهیم...

  علی محمودی سرای-رئیس فدراسیون حمل‌ونقل و لجستک|

 


نظارت بر اجرای دقیق قوانین و مقررات حاکم بر حمل‌ونقل کشور توسط سازمان‌های تابعه وزارت راه‌وشهرسازی یکی از تقاضاهای اصلی از جناب آقای اسلامی است. همچنین از وزیر راه‌وشهرسازی می‌خواهیم که برای دستیابی و رسیدن به اهداف مصرحه در قوانین بالا دستی، چشم‌انداز ۲۰ ساله ۱۴۰۴ و احکام برنامه ششم توسعه اقتصادی-اجتماعی پنج ساله، اهتمام ویژه‌ای داشته باشد. حل مشکلات شرکت‌های حمل‌ونقل هوایی، دریایی، جاده‌ای، ریلی و سایر خدمات لجستیک با سازمان‌های امور مالیاتی، تأمین اجتماعی، ستاد مبازره با قاچاق کالا و ارز، از دیگر خواسته‌های فعالان شقوق مختلف حمل‌ونقل در کشور است. 

 

در عین حال از وزیر جدید خواهان افزایش نقش بخش خصوصی در قالب فعالیت‌ها و مشاوره‌های تشکلی هستیم و از ایشان می‌خواهیم که فدراسیون و تشکل‌های مرتبط با انواع شقوق حمل‌ونقل را در تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری‌ها مشارکت دهد.  توسعه و افزایش فعالیت‌های شورای عالی هماهنگی ترابری کشور و کسب مشورت از تشکل‌های تخصصی از خواسته‌های اساسی است که بارها از دولتمردان خواسته شد این‌بار چشم امید بخش خصوصی به این است که آقای اسلامی بیش از وزرا و مسئولان پیشین از نظرات و  تعامل بخش خصوصی در تصمیمات استفاده کند.  یکی دیگر از موانع فعلی که در حمل‌ونقل کشور محسوس است، عدم حمایت از سرمایه‌گذاران است و توقع داریم که وزیر جدید، حمایت‌های قانونی از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و رفع موانع کسب و کار را انجام دهد.

 

اهتمام به اجرای قانون بهبود مستمر فضای کسب وکار نیز خواسته دیگری است که ما امید داریم آقای اسلامی با جدیتی بیش از گذشته آن را دنبال کند. در عین حال از وزیر جدید می‌خواهیم به سرعت نماینده وزارت راه‌وشهرسازی در حوزه حمل‌ونقل و لجستیک در هیئت نمایندگان اتاق‌های بازرگانی را معرفی کند.  تقویت بنیه علمی، عملی و اجرایی معاونت حمل‌ونقل در وزات راه‌وشهرسازی که درسال ۱۳۹۴ ایجاد شد نیز یکی دیگر از مطالبات ما از وزیر راه‌وشهرسازی است. همچنین از وزیر راه‌وشهرسازی می‌خواهیم که دید فرامنطقه ای به موضوع حمل‌ونقل داشته باشد. در عین حال از دولت می‌خواهیم که همزمان با توسعه روابط با کشورهای همسایه و با همکاری وزارت امور خارجه، سیاست‌های دیپلماتیک مناسبی در راستای رفع مشکلات خلبانان، کارکنان شناورهای تجاری، دریانوردان و رانندگان حمل‌ونقل جاده‌ای برای تردد به کشورهای شنگن به کار گیرد. اجرای دو سند استراتژی حمل‌ونقل و آمایش مراکز لجستیکی کشور از دیگر تقاضاهای ما از وزیر جدید است.

 

از ایشان می‌خواهیم که بیش از وزرای پیشین توسعه اقتصادی دریا محور را سرلوحه کار خود کند و سیاست‌های مقتضی را در این باره به کار گیرد. حمایت قانونی از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی که در شرکت‌های مالکان کامیون فعالیت می‌کنند، نیز تقاضای دیگری است که از آقای اسلامی می‌خواهیم بدان توجه کنند. حمایت از سرمایه‌گذاری و ارایه تسهیلات جهت حمل کالاهای فاسد‌شدنی کانتیر یخچالدار و تریلر یخچالدار از خواسته‌های مطرح شده از وزیر جدید است.

 

حمایت از شرکت‌های هواپیمایی برای توجیه داشتن حمل کالاهای صادراتی با هواپیماهای کارگو از دیگر تقاضاهایی است که امید داریم در وزارت آقای اسلامی به آن توجه ویژه‌ای شود. همچنین از ایشان می‌خواهیم که میز خدمات در تمام سازمان‌ها و ادارات مرتبط با وزارت راه‌وشهرسازی تشکیل شود. با وجودی که اقتصاد حمل‌ونقل وابستگی مستقیمی با نرخ و نوسانات ارزی دارد، از وزیر جدید می‌خواهیم که سیاست‌های مقتضی اختلافات نرخ ارز برای شرکت‌های ایرانی و نمایندگان شرکت‌های خارجی را به حداقل برساند.

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیر سیستم منتشر خواهند شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهند شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشد منتشر نخواهند شد
عنوان صفحه‌ها
نظرسنجی